FAYDALI BİLGİLER

Cilt Lekeleri ve Türleri

Cilt lekeleri vücudumuzda daha çok yoğun güneş ışınlarına maruz kalan sıklıkla yüz, el, sırt ve göğüs bölgesi gibi bölgelerde görülen sarı, siyah, açık ve koyu kahverengi tonlarında oluşan renk değişiklikleridir. Cilt vücudumuzdaki değişikliklere en hızlı reaksiyon veren yapıda olduğu için bu tür lekeler hastalık nedeniyle oluşabilir. Ancak yaygın olarak zararsız oluşumlardır.


Salyangoz Kreminin Yaşlılığa Etkileri

Salyangoz özünün İçerdiği glikolik asit sebebiyle Helixturca / Dr. Helix ürünleri hızlıca vücut tarafından emilir. Bu asit ile birlikte cilt görünümünde farklılıklar elde edilir.


Salyangoz Kremi Yaşlanmayı Önler Mi?

Salyangoz mukusunun içinde allantoin, glikolik asit, kolajen, elastin ve e vitamini bulunmaktadır. Tüm bu maddeler cildi besleyen yapı taşlarıdır. Helixturca / Dr. Helix ürünlerinde gerçek salyangoz özü (mukusu) kullanılır.


Salyangoz Kremi Nasıl Kullanılır?

Kadın veya erkek farketmeksizin en iyi cilt bakımı rutini sağlamak için hangi yaşta olursanız olun cildinizi sabah akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeli, ardından bir tonik ile desteklemeli ve cildinizi nemlendirmelisiniz. Cildinizi sabah ve akşam günde iki kere cilt tipinize uygun bir ürün ile temizleyerek makyajdan veya dış etkenlerden kaynaklı kir, yağ, toz vb. maddelerden arındırdıktan sonra Helixturca / Dr. Helix Yaşlanma Karşıtı Onarıcı krem veya Leke kremini kullanabilirsiniz.


Salyangoz Kremi Nedir?

Salyangoz mukusunun içinde allantoin, glikolik asit, kolajen, elastin ve e vitamini bulunmaktadır. Tüm bu maddeler cildi besleyen yapı taşlarıdır. Gerçek salyangoz özlü krem salyangozların mukusu ile üretilmektedir.


Güzellik Kremleri Nasıl Kullanılır?

Kadın veya erkek en iyi cilt bakımı rutini sağlamak için hangi yaşta olursanız olun cildinizi sabah akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeli, ardından bir tonik ile desteklemeli ve cildinizi nemlendirmelisiniz. Cildinizi sabah ve akşam günde iki kere cilt tipinize uygun bir ürün ile temizleyerek makyajdan veya dış etkenlerden kaynaklı kir, yağ, toz vb. maddelerden arındırdıktan sonra Helixturca / Dr. Helix Yaşlanma Karşıtı Onarıcı kremi kullanabilirsiniz.


Güzellik Kremi Nedir?

Güzellik kremleri, cildin nemli kalmasına yardımcı olmak, beslenmesini sağlamak, hücre yenilenmesini artırmak için koruyucu ve onarıcı nitelikte ürünlerdir.


Organik Krem Nedir?

Organik üretim kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı ve doğal kaynaklara dayanan üretim biçimidir. Organik krem üretimi de doğal kaynaklara dayalı organik tarımla elde edilen ürünlerle hazırlanmalıdır.


Yaşlılık Karşıtı Krem/Kremler

Salyangoz çiftliğimizde doğal yöntemlerle yetiştirilmiş Helix Aspersa Muller cinsi salyangozlardan elde edilen öz ile formüle destekleyici diğer doğal içerikler sayesinde cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar. Cilde ışıltı verir. Yaşlanma etkilerinin ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur.


Yaşlılık Karşıtı Serum/Serumlar

Serumlar, cilde derinden nüfuz etmek için formüle edilmiş en etkili cilt bakım ürünleridir. Yoğun içerikleriyle, cilt pigmentasyonu, yaşlanma, akne ve sivilceler gibi cilt sorunlarının giderilmesine etki eder. Cilt hücrelerini vitaminlerle besleyerek cildin sağlıklı görünmesine destek olur. Serumlar ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltırken cildin sıkılığını, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını sağlar.


Yaşlanma Karşıtı Serum/Serumlar

Serumlar, cilde derinden nüfuz etmek için formüle edilmiş en etkili cilt bakım ürünleridir. Yoğun içerikleriyle, cilt pigmentasyonu, yaşlanma, akne ve sivilceler gibi cilt sorunlarının giderilmesine etki eder. Cilt hücrelerini vitaminlerle besleyerek cildin sağlıklı görünmesine destek olur. Serumlar ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltırken cildin sıkılığını, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını sağlar.


Yaşlanma Karşıtı Krem/Kremler

Yaşlanma Karşıtı yüz kremleri, cildin nemli kalmasına yardımcı olmak, beslenmesini sağlamak, hücre yenilenmesini artırmak için koruyucu ve onarıcı nitelikte ürünlerdir.


Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır?

Kadın veya erkek farketmeksizin en iyi cilt bakımı rutini sağlamak için hangi yaşta olursanız olun cildinizi sabah akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeli, ardından bir tonik ile desteklemeli ve cildinizi nemlendirmelisiniz. Cildinizi sabah ve akşam günde iki kere cilt tipinize uygun bir ürün ile temizleyerek makyajdan veya dış etkenlerden kaynaklı kir, yağ, toz vb. maddelerden arındırdıktan sonra Helixturca / Dr. Helix Yaşlanma Karşıtı Onarıcı kremi kullanabilirsiniz.


Nemlendirici Nedir?

Güneşten gelen UV ışınları, soğuk hava, yağmur, hava kirliliği, stres, rüzgar gibi etkenler cildin zarar görmesini ekileyen faktörlerdir. Nemlendiriciler deri üstünde cildi enfeksiyonlara karşı koruyan ve hava almasını sağlayan bir dış zırh oluşturur.


Yüz Kremi Nasıl Kullanılır?

Cildinizi sabah ve akşam günde iki kere cilt tipinize uygun bir ürün ile temizleyerek makyajdan veya dış etkenlerden kaynaklı kir, yağ, toz vb. maddelerden arındırdıktan sonra Helixturca / Dr. Helix Yaşlanma Karşıtı Onarıcı kremini kullanabilirsiniz. Helixturca / Dr. Helix Yaşlanma Karşıtı Onarıcı kreminin etkisini iki katına çıkarmak isterseniz mutlaka öncesinde markamızın serumunu da kullanmanızı öneririz.


Yüz Kremi Nedir?

Yüz kremleri, cildin nemli kalmasına yardımcı olmak, dış etkenlerden daha az etkilenmesini sağlamak için ciltte koruyucu bir yapı oluşturan ürünlerdir.


Cilt Bakımında Neler Kullanılır?

Nedeni ne olursa olsun cilt bakımı yapmak ve bunun yanında tedaviyi destekleyici cilt bakım ürünleri kullanmak çok önemlidir. Böylelikle cilt için gerekli olan vitamin ve minerallerin cilde alınması sağlanır.


Cilt Bakımı Nedir?

Cildin genetik yapısı, hormon dengesi veya dış etkenler ve yaş faktörü cildimizi zaman içinde olumsuz yönde etkilemektedir. Sivilcelenme, siyah noktalar, beslenme alışkanlıkları, makyaj yapmak, alkol ve sigara tüketimi de cildin görünümünü olumsuz etkileyen en önemli faktörlerdir.


Leke Kremi Nasıl Kullanılır?

Leke kremleri içeriğine göre farklı özellikler göstermektedir. Ancak bu tür kremleri kullanmadan önce dikkat edilecek en önemli konu cilt temizliğidir. Cildin yapısının bozulmasına etki eden en önde gelen faktörler hormonlar ve sağlık sorunları olmakla birlikte dış etkenler de çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle cildimizin düzenli olarak temizlenmesi, gözeneklerimizin sıkılaştırılması gerekir.


Leke Kremi Nedir?

Cildimiz yapısı gereği zaman zaman değişik sebeplerle bozulabiliyor. Özellikle sivilce ve akneler, hamilelik, güneş ışınları, yaşlılık gibi etkenlerden oluşan lekeler, cildimizin zarar görmesinin yanında bizi rahatsız eden görünümü de beraberinde getiriyor.