FAYDALI BİLGİLER

Cilt Lekeleri ve Türleri

Cilt lekeleri vücudumuzda daha çok yoğun güneş ışınlarına maruz kalan sıklıkla yüz, el, sırt ve göğüs bölgesi gibi bölgelerde görülen sarı, siyah, açık ve koyu kahverengi tonlarında oluşan renk değişiklikleridir. Cilt vücudumuzdaki değişikliklere en hızlı reaksiyon veren yapıda olduğu için bu tür lekeler hastalık nedeniyle oluşabilir. Ancak yaygın olarak zararsız oluşumlardır.


Leke Kremi Nasıl Kullanılır?

Leke kremleri içeriğine göre farklı özellikler göstermektedir. Ancak bu tür kremleri kullanmadan önce dikkat edilecek en önemli konu cilt temizliğidir. Cildin yapısının bozulmasına etki eden en önde gelen faktörler hormonlar ve sağlık sorunları olmakla birlikte dış etkenler de çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle cildimizin düzenli olarak temizlenmesi, gözeneklerimizin sıkılaştırılması gerekir.


Leke Kremi Nedir?

Cildimiz yapısı gereği zaman zaman değişik sebeplerle bozulabiliyor. Özellikle sivilce ve akneler, hamilelik, güneş ışınları, yaşlılık gibi etkenlerden oluşan lekeler, cildimizin zarar görmesinin yanında bizi rahatsız eden görünümü de beraberinde getiriyor.